Świece sojowe i woski zapachowe - jak ich używać? 0
Świece sojowe i woski zapachowe - jak ich używać?

Świeca sojowa i wosk zapachowy do kominka

W naszej ofercie znajdziesz świece zapachowe oraz woski zapachowe do kominka. Asortyment dostępnych zapachów wciąż się rozszerza! Zarówno świece, jak i woski są tworzone ręcznie z wosku sojowego. Naturalny wosk sojowy to roślinny produkt wegański(powstaje z ziaren soi), który jest świetną alternatywą dla wosków parafinowych. Wosk sojowy jest nietoksyczny i bezpieczny przy odpowiednim użytkowaniu - nie musisz obawiać się palenia świec sojowych w obecności dzieci, kobiet w ciąży, jak też zwierząt domowych. Podczas spalania wosku sojowego nie pojawia się nadmierny efekt kopcenia, jak w przypadku np. wosku parafinowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie cenne wskazówki o tym, jak używać świec i wosków sojowych.

______________________________

ŚWIECE SOJOWE

Świeca sojowa to świetny wybór! Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo palić świece zapachowe, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym zapachem w domu. 

Jak palić świece sojowe?

 1. Przed każdym zapaleniem świecy, należy skrócić knot do około 0,5 cm długości. Możesz wykorzystać do tego zwykłe nożyczki lub dedykowane nożyce do knotów. Dzięki temu knot nie będzie się kruszył bezpośrednio do wosku oraz świeca będzie się paliła ładnym, stabilnym płomieniem.
 2. Dopilnuj, aby wierzchnia warstwa wosku roztopiła się w całości podczas każdego palenia świecy. Zapobiega to tzw. tunelowaniu świecy (pozostawaniu grubej warstwy wosku na ściankach naczynia), które utrudnia palenie świecy i uniemożliwia wykorzystanie jej w pełni. Czas potrzebny do uzyskania tego efektu zależy od wielkości świecy - w przypadku dużych świec może wynosić nawet 3-5 godzin.
 3. Po roztopieniu wierzchniej warstwy wosku nie należy palić świecy zbyt długo - może to spowodować zbyt szybkie ulotnienie się kompozycji aromatycznej oraz przechylanie knotów.
 4. Ponownie odpalaj świece dopiero po zestaleniu wosku, jeśli niedługo wcześniej była ona zapalona. 
 5. Podczas palenia świecy, bardzo ważne są warunki panujące w pomieszczeniu. Świeca sojowa powinna znajdować się z daleka od innych źródeł ciepła i przeciągów, co zapewni stabilny płomień i równomierne wypalanie wosku. 
 6. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo. Nie pozostawiaj palącej się świecy bez nadzoru i nie przenoś zapalonej świecy. Nie stawiaj zapalonej świecy w pobliżu przedmiotów łatwopalnych.
 7. Kiedy w pojemniku zostanie ok. 1 cm wosku, to znak, że czas pożegnać się ze świecą. Świecy sojowej z tak małą ilością wosku na dnie, nie należy odpalać przez wzgląd na ryzyko uszkodzeń powierzchni w jej okolicy na skutek wysokiej temperatury pojemnika. Pamiętaj jednak, że pojemnik możesz oczyścić i ponownie wykorzystać np. jako organizer, oczekując na dostawę nowej świecy!

Paląca się świeca sojowa

Świeca sojowa po roztopieniu wierzchniej warstwy wosku.  

Cechy wosku sojowego

Kiedy mówimy o zasadach prawidłowego palenia świec, warto wspomnieć również o pewnych charakterystycznych cechach wosku sojowego.

 1. W przypadku świec w bezbarwnym szkle, możesz zauważyć efekt który sprawia, że wosk wygląda, jakby nie do końca "przykleił" się do ścianek naczynia. To naturalna cecha wosku sojowego i nie jest związana z żadnym błędem w procesie ręcznego rozlewania świec. Co najważniejsze - nie wpływa to również na palenie świecy, a w trakcie jej palenia efekt ten może zniknąć. 
 2. Powierzchnia zgaszonej świecy po zestaleniu nie zawsze jest równa. To również naturalna cecha wosku sojowego, która nie wpływa na jej użytkowanie. 

Świeca sojowa i wosk zapachowy

Świeca sojowa i wosk zapachowy Chmurka

______________________________

WOSKI ZAPACHOWE

Wosk zapachowy na bazie wosku sojowego jest świetnym wyborem, jeśli lubisz często zmieniać zapach w domu. Sprawdź wskazówki na temat jego palenia, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jak palić wosk w kominku?

 1. Umieść wybraną ilość wosku sojowego (np. w przypadku wosków sojowych Chmurka może to być to jedna kostka, którą łatwo oddzielić) w kominku zapachowym i umieść na dole bezzapachowy podgrzewacz. Wosk zacznie wydzielać zapach niemal od razu na skutek roztapiania się. 
 2. W przypadku wosków do kominka, nie ma ograniczeń w kwestii długości ich palenia. Korzystaj z nich dłużej lub krócej (możesz ponownie roztopić wosk w dowolnym momencie) aż do ulotnienia ich zapachu. Czas ten zależy od wielkości porcji. 

Jak usunąć wosk z kominka?

Po zgaszeniu świeczki w kominku zapachowym należy chwilę odczekać, aż kominek zacznie stygnąć. Poznasz to po tym, że wosk w kominku zacznie tężeć. W tym momencie możesz wylać wosk lub zamoczyć w nim ręcznik papierowy, aż do całkowitego jego wchłonięcia. Następnie wytrzyj papierowym ręcznikiem naczynie do roztapiania wosku i umyj miseczkę do wosku ciepłą wodą z mydłem, usuwając pozostałości wosku.

Wosk zapachowy do kominka

Wosk zapachowy w kominku

______________________________

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Ciebie przydatne. Zajrzyj koniecznie do naszej kategorii Świece i woski i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jakie są Twoje ulubione zapachy świec zapachowych i wosków do kominka? 

 

Komentarze do wpisu (0)

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28
Pozostań z nami w kontakcie
Spokojnie, nie zasypiemy Cię wiadomościami! Będziemy Cię informować o naszych nowościach i ofertach specjalnych 1-2 razy w miesiącu.
Zapisując się do newslettera, akceptujesz Regulamin i Politykę prywatności.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.